Młyny młotkowe – strzępiarki

W ofercie posiadamy 7 różnej wielkości modeli młynów młotkowych - strzępiarek PANIZZOLO przeznaczonych przede wszystkim do recyklingu złomu stalowego i kolorowego, aluminium,  silników elektrycznych, spalinowych, puszki, karoserii, WEEE.

 

 

ZALETY :

Dzięki opatentowanym rozwiązaniom, oferowane przez nas młyny młotkowe zapewniają utrzymanie wysokiej wydajności, dbając jednocześnie o oszczędność energii, brak strat na wydajności, przestojów, efektywne zarządzanie procesem.

Opatentowany system łatwo wymienialnych kołysek i sit - szybka, bezpieczna konserwacja to brak przestojów

Software PANIZZOLO - specjalnie opracowane oprogramowanie, proste i intuicyjne w obsłudze, do zarządzania i kontroli.Pozwala to na natychmiastową reakcję i podłączenie do zdalnej pomocy technicznej, oraz zarządzanie procesem recyklingu w czasie rzeczywistym.

System modułowy  - godne uwagi jest to, że  zależności od potrzeb produkcyjnych, młyny młotkowe można szybko zintegrować z innymi urządzeniami - jak systemy izolacji akustycznej, ssawy, systemy transportu materiałów i wiele innych).

Układ hydrauliczny umożliwia bezpośredni dostęp do komory mielenia umożliwiając łatwą wymianę sita oraz dostęp serwisowy kołyski, wirnika oraz paneli.

SERIE MŁYNÓW MŁOTKOWYCH PANIZZOLO:

Seria młynów młotkowych FLEX - pozwala użytkownikowi na łatwą i szybką zmianę materiału poddawanego obróbce dzięki łatwo wyjmowalnej kołysce i systemowi wymiennych sit (system opatentowany).

Seria młynów młotkowych MEGA - powstała specjalnie do obróbki wielkogabarytowych i ciężkich odpadów takich jak przemysłowe silniki elektryczne średniogabarytowe i złom metalowy. Prócz zachowania wszelkich zalet serii FLEX elementy i konstrukcja tych młynów młotkowych jest jeszcze bardziej wytrzymała.

Serie młynów młotkowych FLEX i MEGA zostały zaprojektowane do utrzymywania wysokiej wydajności, dbania o utrzymanie urządzenia w dobrej kondycji technicznej i poprawie energooszczędności. Szybka i bezpieczna konserwacja skraca przestoje, a jednocześnie zmniejsza zużycie energii, oszczędza silnik urządzenia - innowacyjny system mielenia tych młynów to połowę niższe koszty energii bez obniżania wydajności.

WERSJA MOBILNA I STACJONARNA MŁYNÓW

Dzięki temu, że strzępiarki - młyny występują w wersjach stacjonarnej i mobilnej, łatwiej można dostosować je do potrzeb klienta.

Wersja stacjonarna młynów FLEX (FLEX STATIONARY):

  • uniwersalność obróbki  - dzięki opatentowanemu systemowi łatwo wymienialnych kołysek i sit mogą w rekordowym czasie dostosować się do szerokiego zakresu materiału (o różnej frakcji i różnego typu)  poddawanego rozdrabnianiu i rafinacji.
  • wysoka wydajność,  - gwarancja wysokiej jakości materiału po obróbce i wysokiej wydajności na h. Optymalizacja mocy silników bez strat wydajności przy jednoczesnym zachowaniu redukcji kosztów energii.
  • prosta i szybka konserwacja - możliwość szybkiego przeprowadzenia konserwacji, oczyszczania maszyny prowadzi do skrócenia czasu postoju maszyny. Zintegrowany układ hydrauliczny pozwala na bezpośredni dostęp do komory mielenia, w której kołyski, sita, rotor i osłony wymieniane są łatwo, szybko i w sposób bezpieczny dla użytkownika.

Wersja stacjonarna młynów MEGA (MEGA STATIONARY):

  • skoncentrowanie mocy: strzępiarki tej serii powstały specjalnie do obróbki materiału o większych gabarytach,
  • uniwersalność obróbki: dzięki opatentowanemu systemowi łatwo wymienialnych kołysek i systemowi wymiennych sit mogą w rekordowym tempie dostosować się do szerokiego zakresu materiału przeznaczonego do obróbki,
  • redukcja kosztów energii bez strat wydajności: dzięki opatentowanym systemom i układowi logicznemu mielenia, młyny młotkowe redukują o połowę bieżące koszty energii bez uszczerbku dla wydajności godzinowej.

Wersja mobilna młynów młotkowych FLEX (FLEX MOBILE):

Seria Flex Mobile charakteryzuje się elastycznością przetwarzania. Dzięki łatwym do wymiany kołyskom (opatentowane systemy) sita mogą być łatwo przystosowane do obróbki i rafinacji szerokiego zakres złomu metali. Seria Flex Mobile oferuje bardzo wysoką elastyczność produkcji przy ograniczonej przestrzeni i jest przeznaczony do łatwego i szybkiego transportu i instalacji. Wszystkie składniki są zainstalowane na ramie specjalnie zaprojektowanej do transportu, wszystkie zawarte w wygłuszenie zapewniające całkowite bezpieczeństwo. W zależności od modelu, transport może być wykonany przez podnoszenie lub poprzez samoczynny system hydrauliczny do załadunku w pojeździe transportowym. Szybka i bezpieczna konserwacja skraca przestoje maszyny Panizzolo.

Dobór odpowiedniej maszyny zależy od rodzaju materiału, oczekiwanej frakcji oraz wydajności maszyny. Główne zalety naszych konstrukcji to elastyczność, wytrzymałość i wysoka wydajność produkcji. Własne programowanie sterujące i kontrolujące prace maszyn jest proste w obsłudze, w celu zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym.

MŁYNY MŁOTKOWE MOBILNE:

MŁYNY MŁOTKOWE STACJONARNE:

S