Rozdrabniacze dwuwałowe – nożyce rotacyjne – shredder

Rozdrabniacze (nożyce rotacyjne – shredder) linii PZ i OP PANIZZOLO znajdują zastosowanie w recyklingu:

►aluminium   ► silników elektrycznych► silników spalinowych ► puszki ► złomu Fe ► kabli ► chłodnic ► karoserii ► WEEE

Są maszynami do recyklingu łatwymi w użyciu i jednocześnie zapewniającymi doskonałą wydajność nawet w przypadku najtwardszych materiałów.

Nożyce rotacyjne, to urządzenie zaprojektowane w celu osiągnięcia maksymalnej redukcji objętości złomu stalowego i metali nieżelaznych.  Złom w procesie rozdrabniania nie zostaje sprasowany i zagniatany, umożliwiając efektywniejsze sortowanie, tym samym zwiększając wartość materiału. Główna cechą różniąca je od często stosowanych prasonożyc, to doskonała jakość końcowego materiału. W ofercie posiadamy 8 modeli nożyc rotacyjnych dobieranych do potrzeb klienta, w zależności od wsadu, oczekiwanej frakcji końcowej oraz ilości przerabianego materiału.

Wydajność maszyn od 4 do 25 t/h.

Noże i dyski rozdrabniaczy są wykonane ze  stopu, dobranego specjalnie tak, by zapewnić długą żywotność urządzania, podczas gdy komory cięcia zostały zaprojektowane w taki sposób, by mozliwa byłą łatwa i szybka wymiana części podlegających zużyciu. Rama i kosz zasypowy są dostępne w różnych opcjach dostosowanych do potrzeb klienta w zależności od obrabianego materiału.

Zarówno linia PZ jak i OP są przystosowane do zasilania układem hydraulicznym lub bezpośrednio silnikami elektrycznymi.  Rozdrabniacze z symbolem OP to urządzenia których zadaniem jest wstępne otwarcie – „rozspojenie” materiału, stąd ich polskie określenie „otwieracze”.

Rozdrabniacz dwuwałowy PANIZZOLO